twitter-abonelik-platformu

Twitter Yeni Bir Abonelik Platformu Üzerinde Çalışıyor

Twitter, sosyal ağ hizmeti için bir abonelik platformu üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Yeni bir iş listesi Twitter’ın “Gryphon” olarak adlandırılan ve “bir abonelik platformu oluşturan” yeni bir dahili ekibe sahip olduğunu ortaya koyuyor. Twitter şu anda bu abonelik ekibine katılmak için mühendisler alıyor ve çalışanlar şirketin ödeme ekibiyle yakın işbirliği yapıyor.

İş ilanı, potansiyel Twitter aboneliklerinin şirket için “bir ilk” olacağını belirtiyor, ancak Twitter’ın bir abonelik hizmetini nasıl uygulamayı planladığı tam olarak belli değil. Twitter, gelirinin büyük bir kısmını şu anda reklam satışları ve veri lisanslama yoluyla üretiyor ve bir abonelik hizmeti, aylık ücret karşılığında potansiyel olarak özel içerik sağlayabilir.

Twitter daha önce ileri düzey kullanıcılar için ücretli bir hizmet olarak abonelik sunmayı araştırmıştı. Şirket, birkaç yıl önce Twitter kullanıcılarının yeni analizler, son dakika haber uyarıları veya bir hesabın takipçilerinin neyi tweetlediğiyle ilgili bilgiler için ödeme yapıp yapmayacağını değerlendirmek üzere bir anket gerçekleştirdi.

Twitter ayrıca, bireysel hesaplara bir şekilde abone olabileceğiniz Twitch veya Patreon tarzı bir abonelik düşünüyor olabilir. Abonelik planları hakkında yorum yapmak için Twitter’a ulaştık ve sizi buna göre güncelleyeceğiz.

Bu makalenin yayımlanmasının ardından Twitter, geliştirmedeki potansiyel bir abonelik özelliğinden veya üzerinde çalışan Gryphon ekibinden bahsetmek için iş ilanını revize etti. Liste şimdi şirketin sadece “tüm kullanıcılarımıza mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için denemeye izin veren bileşenler oluşturmak için arka uç mühendislik ekipleri üzerinde çalışmak için bir Android mühendisi” aradığını söylüyor.

Peki ya siz Twitter abonelik sistemini hangi amaçla geliştirdiğini düşünüyorsunuz, yukarıdaki özellikler için Twitter’a ödeme yapmayı tercih eder misiniz?

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir