google-spam-raporlari

Google “Spam Raporları Manuel İşlemler İçin Değil”

Google, spam önleme algoritmalarını geliştirmek için yalnızca spam raporları kullanıyor.

Google’dan Gary Illyes bu sabah Google webmaster blogunda, spam raporlarının yalnızca Google’ın spam algılama algoritmalarını iyileştirmek için olduğunu açıkladı. Google, Google webmaster yönergelerindeki manuel işlemlerden bahsetti ve bu spam raporlarının bir Google çalışanının bir siteyi incelemesine ve siteyi manuel olarak cezalandırmasına yol açmayacağını belirtti.

Otomatik spam önleme. Aradaki fark, bir spam raporu gönderdiğinizde, bu spam raporunun yalnızca Google tarafından arama algoritmalarının nasıl iyileştirileceğini bulmak için kullanılacağıdır. Spam raporu nedeniyle doğrudan Google arama sonuçlarında bırakıldığını bildirdiğiniz bir siteyi göremezsiniz. Google bu bilgileri algoritmalarını güncellemek için kullanabilir, ancak belirli bir siteyi manuel olarak cezalandıramaz.

Manuel işlemler. Manuel işlemler, site Google’ın webmaster yönergelerini ihlal ettiğinde Google çalışanlarının tek tek sitelere veya sayfalara atayabileceği cezalardır. Manuel bir işlem aldığınızda, bu işlem Google Search Console’da gösterilir. Yine, Google spam raporları manuel bir işleme yol açmayacaktır.

Önce. Bu güncellemeden önce kılavuz ilkelerin söyledikleri:

“Başka bir sitenin Google’ın kalite yönergelerini kötüye kullandığını düşünüyorsanız, lütfen bir spam raporu doldurarak bize bildirin. Google, sorunları ölçeklendiriyor ve otomatikleştirilmiş çözümler geliştirmeyi tercih ediyor. Her rapora yanıt olarak manuel işlem yapmasak da, spam raporları kullanıcı etkisine göre önceliklendirilir ve bazı durumlarda spam içerikli bir sitenin Google’ın arama sonuçlarından tamamen kaldırılmasına neden olabilir. Bununla birlikte, tüm manuel işlemler kaldırmayla sonuçlanmaz. Bildirilen bir sitede işlem yaptığımız durumlarda bile, bu eylemlerin etkileri belli olmayabilir. ”

Sonra. Bu güncellemeden sonra yönergeler şu anda bunu söylüyor:

“Başka bir sitenin Google’ın kalite yönergelerini kötüye kullandığını düşünüyorsanız, lütfen bir spam raporu doldurarak bize bildirin. Google, sorunları ölçeklendiriyor ve otomatik çözümler geliştirmeyi tercih ediyor ve bu raporu spam algılama sistemlerimizi daha da geliştirmek için kullanacağız. ”

Dahası. Google’dan Gary Illyes “spam raporlarının önemli bir etkisi var: otomatik spam algılama sistemlerimizin kapsama alanının eksik olabileceğini anlamamıza yardımcı oluyorlar. Çoğu zaman, otomatik algılama sistemlerimizle ilgili temel bir sorunu düzeltmemiz tek bir URL veya sitede manuel işlem yapmaktan çok daha etkili. ”

Neden önemli? Bu, Google’ın spam raporları gönderdiğinizde, bildirdiğiniz siteyle hemen veya manuel bir işlemle ilişkili olmasını beklememeniz gerektiği oldukça açık. Google’ın algoritmalarını iyileştirmesi ve bu algoritmaların Google arama sonuçlarında bir etki göstermesi zaman alacaktır.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir