İnternet Sitenizin Sıralamalarını Artırmak İçin SEO Hizmeti!

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Hizmeti

Bu sayfaya geldiyseniz ya SEO hizmeti almak istiyorsunuz ya da SEO hizmeti nedir bunu öğrenmek istiyorsunuz. Her ne olursa olsun, SEO’yu hızlıca tanıtarak konumuza geri dönelim.

arama motoru optimizasyonu seo hizmeti
seo firması

SEO'ya Dair Bilgiler

SEO Nedir?

SEO, İngilizce bir terim olan “search engine optimization”ın baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır ve Türkçeye arama motoru optimizasyonu olarak geçmiştir. Bir internet sitesinin, çeşitli işlemler yapılarak arama motorlarına uygun hale getirilmesine ve organik aramalardaki sıralamalarının yükseltilerek daha fazla trafiğe çıkmasını ve potansiyel müşteriye ulaşmasını sağlamak için yapılan işlemlere SEO çalışmaları denir. 

Kurumsal SEO Nedir?

Şirketlerin intenet sitelerinin Google gibi arama motorlarında, o şirketin anahtar kelimelerinin daha iyi sıralarda yer alıp daha fazla ziyaretçiye ulaşmasını sağlamak için yapılan optimizasyon çalışmasına kurumsal SEO çalışması denir. Site geneline yapılması ön görülür. White-hat (beyaz şapka) odaklı yapılır. Backlink çalışmaları daha çok tanıtım yazısı odaklı gerçekleştirilir ve branding çalışmaları da yapılır.

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanı görevi, bir internet sitesinin Google gibi arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayarak daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlamaktır. Bunu yaparken bir takım temel işlemi yapar. Bunun yanı sıra performans raporlaması, içerik planlaması, backlink araştırması, zararlı link analizi gibi birçok şeyden de sorumludur.

Gerçekten SEO Hizmeti mi Alıyorsunuz?

SEO Hizmeti Nedir?

SEO’yu, arama motorlarının yönergelerini takip ederek bireysel olarak yapabilirsiniz. Eğer vaktiniz yoksa, SEO’yu tam anlayamadıysanız veya uğraşmak istemiyorsanız, SEO ajanslarını bularak onlarla bu konuda çalışabilirsiniz. SEO ajanslarının sizin yerinize SEO çalışması yapmasına SEO hizmeti denir.​

SEO hizmeti almak istediğiniz zaman binlerce farklı SEO ajansı size teklif verebilir. Çalışacağınız SEO ajansını seçerken çeşitli değerlendirmeler yaparsınız. Fiyat, müşteri yorumları, çalışma detayları, SEO referansları ve başarıları, markanın bilinirliği ve mevcut konumu gibi tüm bu kriterler SEO hizmeti alacağınız ajansı seçerken kullanacağınız en önemli kriterlerdir ve bu kriterlere göre size en çok faydayı en az maliyetle sağlayacak SEO ajansını tercih edersiniz.​

SEO Neden Gereklidir?

Eğer müşterileriniz sizi daha çok internet üzerinden buluyorsa SEO, bunu başarmanın en ekonomik yolu. Uzun vadeli olan bir çalışmadır SEO. Google reklamları anlık çalışmadır ve internet sitenizin sıralamalarını doğrudan etkilemez. SEO ile aldığınız sıralamalar kalıcıdır ancak SEO çalışması tek seferlik değil, sürekli bir çalışmadır. Bu yüzden SEO gereklidir. Hem internet sitenizin Google anahtar kelime sıralamalarını yükseltmenizi sağlar hem de yükselttiğiniz bu sıralamaları korumanızı sağlar.

seo hizmeti

SEO Nasıl Yapılır?

Her siteye yapılan çalışma farklı ama izlenilen yol aynı. Peki SEO çalışmaları nasıl ilerliyor?

01

Kapsamlı İç & Dış SEO Analizi

Herhangi bir çalışma yapmadan önce sitenize dair her şeyi bilmemiz gerekir. Nerelerde hata yapılmış, neleri daha iyi hale getirebiliriz, önceden yapılan bir çalışma siteyi kötü etkiliyor mu gibi soruları sorarak iç ve dış SEO analizi ile durum analizi yaparız. Bu sayede yapılacak çalışmaya dair bir taslak oluştururuz ve uzmanlarımızla bir araya gelerek bunu bir strateji haline getiririz.

02

Anahtar Kelime ve Rakip Analizi

Kullanıcılar sizi hangi kelimelerle buluyor, bu kelimelerdeki rakipleriniz kimler ve onların mevcut durumu ne, hangi kelimelerde olmanız gerekirken yoksunuz, onlardan eksik yanlarınız neler gibi soruları sorarak sektörünüze dair detaylı bir analiz yapılarak analiz raporuna bunları ekleriz. Böylece onların eksiklerini bulup bunları sağlayarak Google'da yükselmek hedeflenir.

03

İçerik Analizi ve İçerik Planlaması

Birçok farklı yerden içerik almış olabilirsiniz. Her içerik yazarının kalitesi ve SEO bilgisi farklıdır. Onların düzgün yazamadığı içerikler olabilir hatta sizin yanlış eklediğiniz ve yanlış ayarladığınız içerikler bile olabilir. Bu içerikleri bulup SEO uyumlu hale getiriyoruz, gereksiz, trafik almayan içeriklerinizi bulup fırsatları değerlendiriyoruz, ya optimize ediyoruz ya da içeriği kaldırıyoruz.

04

Site İçi Optimizasyon ve Teknik SEO

Site içi optimizasyon ile siteniz arama motorlarına uygun hale getirilir. Başlıkların ayarlanması, site içi dolaşımın kolaylaştırılması ve doğru iç linkleme işlemlerinin yapılması, kopya ve tekrar içeriklerin keşfi ve yeniden düzenlenmesi, görsellerin optimizasyonu, hata ve durum kodlarının keşfi ve optimizasyonu gibi işlemler siteyi SEO uyumlu hale getiriyoruz.

05

Zararlı Linklerin Analizi ve Temizlenmesi

Ahrefs, SEMrush, Moz, Majestic gibi ücretli araçlarla sitenizin backlink analizi yapılarak zararlı linkler keşfedilir ve bunlar raporlanır. Daha sonra bu rapora göre belirli kriterleri karşılamayan backlinkler Search Console üzerinden Disavow aracı üzerinden reddedilir. Linklerin reddedilme işlemi, anti-seo çalışmalarını temizlemek ve yanlış backlink inşasını düzelmek için yapılır.

06

Backlink İnşası ve Tanıtım Yazıları

Zararlı linkleri kaldırdıktan sonra sitenizin backlink ihtiyacı daha da artacaktır. Bu sebepten dolayı siteniz için; anahtar kelimelerinize, marka adınıza, açık URL’ye temiz ve yüksek otoriteli backlinkler inşa ederek bu ihtiyaç karşılanacaktır. Aynı zamanda markalaşma çalışmaları için çeşitli işlemler yapılarak sitenizin farklı alanlardan da pazarlamasının yapılması sağlanır.

backlink hizmeti

SEO Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

SEO'da Yüksek Fiyat Kalite Demek midir?

Kesinlikle, yüksek fiyat başarı demek değildir. Bunun sebebi ise SEO’nun hiç para harcamadan bile yapılabilecek bir çalışma olmasıdır. Bu durumda aslında yaptığınız ödeme SEO ajansının yapacağı işe koyduğu emek ücreti ve dışarıdan alacağı hizmetlerin ücretidir. Örneğin bir SEO ajansı içerikleriniz için çeşitli içerik ajanslarıyla çalışabilir ve 100 kelimeye 1.5₺’den 35₺’ye kadar farklı fiyatlandırma yapan ajanslar vardır. Diğer bir husus ise backlink çalışmalarıdır. Bazı SEO ajansları kendi ağından backlink sağlayabilir ve bu da SEO çalışmalarının masraflarını tamamen düşürür, bazıları da dışarıdan bu backlinkleri temin eder.

SEO Fiyatları

İşiniz için en uygun paketle hemen SEO hizmeti almaya başlayarak internet sitenizin sıralamalarını yükseltin.

Başlangıç SEO

Yeni başlayanlar için ideal.
950₺ / Aylık
 • 5 Anahtar Kelime
 • İçerik Optimizasyonu
 • Teknik Optimizasyon
 • Hız Raporlaması
 • Zararlı Link Analizi
 • Platform Backlink İnşası
 • Ücretli Link İnşası

KOBİ'lere SEO

Orta rekabetli sektörler için ideal.
1350₺ / Aylık
 • 10 Anahtar Kelime
 • İçerik Optimizasyonu
 • Teknik Optimizasyon
 • Hız Raporlaması
 • Zararlı Link Analizi
 • Platform Backlink İnşası
 • Ücretli Link İnşası

E-Ticaret SEO

E-Ticaret sitelerine özel SEO.
2500₺ / Aylık
 • Site Geneli Çalışma
 • Kategori Optimizasyonu
 • Ürün Optimizasyonu
 • Teknik Optimizasyon
 • Hız Raporlaması
 • Kullanıcı Deneyimi Raporlaması
 • Zararlı Link Analizi
 • Platform Backlink İnşası
 • Ücretli Link İnşası

Kurumsal SEO

Yüksek rekabetli sektörler için ideal.
3750₺ / Aylık
 • Site Geneli Çalışma
 • İçerik Optimizasyonu
 • Teknik Optimizasyon
 • Hız Raporlaması
 • Zararlı Link Analizi
 • Platform Backlink İnşası
 • Ücretli Link İnşası
sıkça sorulan sorular

Aklınızdakileri cevaplayalım

Sıkça Sorulan Sorular

SEO tamamen kalıcı bir çalışma değildir. Siz internet sitenize SEO yapmayı bırakırsanız, SEO yapan diğer siteler sizin sitenizi geçebilir. SEO sürekli olarak devam edilmesi gereken bir çalışmadır.

Bu sorunun cevabı siteden siteye ve sektörden sektöre göre değişmektedir. Yeni açılan bir sitede, SEO çalışmasının ciddi etkileri ilk 3 ay içinde görülmeye başlanır. Eski bir sitede ise ilk aydan itibaren başlar ve en fazla 1 sene boyunca devam eder. 1 sene boyunca SEO çalışması yaptıktan sonra devam edilirse teknik SEO’ya dikkat edilmesi gerekir.

Hayır, SEO ömürlük bir çalışmadır. En azından 6 ay boyunca yapılmalıdır. Devamında ise sitenin düzenli olarak teknik anlamda takip edilmesi ve düzeltilmesi gereklidir.

SEO’da garanti verebileceğimiz tek şey sıralamalarınızın yükselişidir. Amacımız ilk sayfaya taşımaktır fakat bunun süresi belli değildir. Çalışmaya 6 ay boyunca devam ettikten sonra bizimle çalışmayı bırakırsanız, bizim yaptığımız çalışmaların etkisiyle 8.ayda fırlama yaşayabilirsiniz. Bu yüzden garanti vermemekteyiz.

SEO çalışmasına içerik yazımı, teknik & yazılım işleri, backlink satın alım ücretleri gibi işlemler hariç geri kalan her şey dahildir.

Herhangi bir sorunuz veya fiyat teklifi için yandaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Genelde, sadece birkaç saat içerisinde dönüş yapıyoruz.