rank math türkçe dil desteği geldi

Rank Math SEO Eklentisine Türkçe Dil Desteği

Rank Math SEO eklentisine bu sabah gelen güncelleme ile Türkçe dil desteği sunuldu.

Rank Math Nedir?

Rank Math, WordPress’te kısa sürede oldukça popüler olmuş, tamamen ücretsiz bir site içi SEO eklentisidir. Birçok SEO aracının özelliklerini tek bir pakette birleştiren ve site içi SEO’nuz üzerinde etkin bir kontrol sağlayarak, trafiğin artmasına yardımcı olan optimize SEO eklentisidir.

Kullanım Gereksimleri

Rank Math minimum Php 7.0 gerektirir. Php 5.6 ve daha eski sürümlerle çalışmaz. Hata alırsanız hosting panelinizden Php versiyonunuzu yükseltmeniz gerekebilir. Sorun yoksa WordPress sitenize girip yeni eklenti ekle kısmından Rank Math eklentisini web sitenize kurabilirsiniz.

Dil Desteği Neden Önemli?

Peki, dil desteği bu kadar önemli mi?

Oluşan hataları daha iyi anlamak ve bu yönde geliştirmek için ana diliniz Türkçe ise ve başka dil bilmiyorsanız, yeni gelen Türkçe dil desteği size çok yardımcı olacak. Dil desteği sayesinde SEO için yapmanız gereken her şeyi detaylı bir şekilde anlayabilecek ve hataları daha rahat tespit ederek aksiyona geçebileceksiniz.

Güncelleme Ne Aşamada

Bazı yerlerin çevirisi tamamen bitmiş olmasa da, çoğu yer Türkçe diyebiliriz . İlerleyen günlerde Rank Math eklentisinin tamamen Türkçe olması bekleniyor.

SEO Eklentisi Neden Bu Kadar Önemli?

Bildiğiniz gibi Google, Bing ve Yandex gibi arama motorları, yapılan aramalara göre en alakalı web siteleri bulmak, sıralamak ve arayan kişiye sunmak için arama algoritmalarını kullanır, işte bu algoritmanın bizi ödüllendirmesini sağlayacak her türlü eklenti, SEO uzmanlarının işini daha kolaylaştıracaktır.

SEO yalnızca backlink işi değildir. Sayfa içi SEO, dış SEO’dan daha önemlidir. İlk önce sayfa içi SEO tamamlanmalı, daha sonra dış SEO’ya geçilmelidir.

Bu nedenle sitenizi SERP’in (Arama Motorları Sonuç Sayfası) en üstünde görmek istiyorsanız, içeriğinizi uygun şekilde hazırlama ve optimize etmeniz gerekir.

Bu her zaman çok sıkıntılı ve zor bir evre değildir. Özellikle elinizde kullanabileceğiniz Rank Math gibi bir eklenti varsa. Rank Math gibi SEO eklentilerini kullanarak On Page SEO sürecini kolayca düzenleyebilir ve SERP’te en üstlere yerleşmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir