Mobil Uygulama Kullanımı Büyüyor

Mobil Uygulama Kullanımı Büyüyor

Mobil uygulama ekonomisi, indirmeler, toplam kullanıcı sayısı ve uygulamalarda harcanan toplam süre bakımından büyüyor.

Kullanıcılar daha fazla uygulama indiriyor, yeni uygulamaları daha hızlı bir şekilde benimsiyor ve yeni bir rapordaki verilere göre uygulamalar içinde daha fazla zaman harcıyor.

App Annie, son 5 yılda mobil uygulama pazarının gelişimine bakarak, Facebook tarafından devreye alınan kapsamlı bir rapor yayınladı. Ortalama bir tüketici artık uygulamalardaki uyanık yaşamlarının dörtte birinden fazlasını harcadığından, büyüme en azından söylemek gerekirse, muazzam olmuştur. Mobil uygulama pazarı olgunlaştıkça ve kullanım vakaları arttıkça, 2020 henüz en büyük yılı olacak. En iyi 100 uygulama birçok yeni girişten, kategoriden ve şirketten oluştuğu için pazar hiç bu kadar farklı olmamıştı.

Aslında, rekabet o kadar arttı ki, en iyi uygulamalar şimdi 5 yıl önce olduğundan daha az zaman harcıyor. Yeni uygulamalar hızla yükseliş kazanıyor. Daha fazla uygulama aylık bir milyon aktif kullanıcıya ulaşıyor ve bir milyon daha hızlı indirme sağlanıyor.

2019’da ortalama bir küresel kullanıcı telefonuna 93 uygulama yükledi ve 2015’te sırasıyla 85 ve 35’ten ayda 41 uygulama kullandı. ABD ve dünya genelindeki mobil uygulama eğilimlerini inceleyen rapordan bazı ek özellikler.

2020 Mobil Uygulama Trendleri

Harcanan Zamanın Büyümesi

Kullanıcılar daha fazla uygulama indiriyor ve uygulamalarla ilgilenmek için daha fazla zaman harcıyor. Bu, harcanan toplam süredeki büyümenin daha fazla genel kullanıcı tarafından yönlendirildiğini ve kullanıcı başına günlük daha fazla zaman harcandığını gösteriyor.

2019 yılında, kullanıcılar 5 yıl önce 2.1 saate kıyasla uygulamalarda günde 3.1 saat geçirdiler.

Yeni Uygulamalar Hala Çekiş Sağlayabilir

Veriler, mobil uygulama pazarının yeni girenler için nispeten kolay olduğunu gösteriyor. Her yıl en çok indirilen en iyi 100 uygulama listesine, bir önceki yıl listede bulunmayan birkaç yeni giriş var. 2019’da, en iyi 100 uygulamanın 35’i 2016’daki 27’den yeni girişlerdi. Uygulama Annie, şirketlerin sürekli olarak yatırım yapmasını ve uygulama pazarında rekabetçi ve alakalı kalmak için yenilik yapmasını öneriyor.

“ABD’de, yeni başlatılan bir uygulama – eğer potansiyeli varsa – tipik olarak nispeten erken bir zamanda başarı bulabilir. Uygulamaların% 60’ından fazlası ilk 6 ayda Kategori Top 30’una erişebiliyor. ”

Uygulama Pazarı Farklı

En iyi 100 uygulamanın listesi, şirket türlerinin ve uygulama kategorilerinin bir karışımından oluşuyor. Uygulama kategorilerindeki çeşitlilik, kullanıcıların uygulamaları öncekinden farklı şekillerde indirme ve kullanma konusunda rahat olmalarıdır.

“Farklı uygulama kategorilerindeki büyüme, kullanıcıların sürekli olarak farklı kullanım örnekleri için yeni uygulamalar aradıklarını gösteriyor.”

Kullanıcılar En İyi Uygulamalarla Daha Az Zaman Harcıyor

Kullanıcılar en popüler uygulamalarla daha az zaman harcıyor ve daha az popüler uygulamalarla daha fazla ilgileniyor.

“En iyi 30 uygulama şu anda 5 yıl öncesine göre daha az zaman harcıyor ve bu da kullanıcıların en iyi uygulamalar dışındaki uygulamalarla etkileşimi derinleştirdiklerini gösteriyor.”

Apps Annie, COVID-19 nedeniyle uygulama etkileşimi arttıktan sonra bile bunun 2020’de geçerli olmaya devam ettiğini belirtiyor.

 

 

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir