bing-1

Microsoft Yenilenmiş Bing Web Yöneticisi Araçları’nı Piyasaya Sürdü

Bu lansmanla Bing, bazı heyecan verici özelliklere sahip bir URL inceleme aracı ekledi.

Bing, eski Bing Web Yöneticisi Araçları’ndan yeni Bing Web Yöneticisi Araçları’na geçişi tamamladığını açıkladı. Bu lansmanla Bing, yeni bir URL inceleme aracı, yeni bir Robots.txt test aracı (daha önce bahsetmiştik), site tarama aracı ve yeni bir web yöneticisi yönergeleri de başlattı.

Bu geçişle Bing, eski sürümdeki 47 farklı bağlantıyı 17 farklı bağlantıyla birleştirebildi, bağlantıların çoğu birleştirildi ve daha fazlasını yapan daha az araçla oluşturulmuş oldu. Bing, bunun yeni Bing Web Yöneticisi Araçları kullanıcı deneyimini “daha kullanıcı dostu ve sezgisel” hale getirdiğini söyledi.

Bing Web Yöneticisi Araçları’na nasıl erişilir. Eski sürümü veya yeni sürümü isteyip istemediğinize bağlı olarak Bing Web Yöneticisi Araçları’na iki farklı URL’den erişebilirsiniz:

Eski sürüm gidiyor. Eski sürüm önümüzdeki ay bir süre sonra kullanımdan kaldırılacak ve bundan sonra eski sürümü desteklemeyecek.

Bing, Bing Web Yöneticisi Araçları için araçlarla yapılmadığını, “Bitirmedik. Artık bu yeni geliştirilmiş platforma ve deneyime geçtik, geri bildirimlerinizi dinleyen ve bu yaz yenilenmiş bir sürüm Dizini Gezgini de dahil olmak üzere yeni göze çarpan özellikler gönderen araçları geliştireceğiz. ”

Fikirleriniz veya endişeleriniz varsa Bing, Twitter @BingWMC’de veya bu destek formu aracılığıyla onlara ulaşabilirsiniz.

Yeni Araçlar. Yukarıda söylediğimiz gibi Bing, Bing Web Yöneticisi Araçları’na şimdi yeni sürümde olan birkaç yeni özellik ekledi. Yeni Robots.txt test aracı, site tarama aracı ve yeni bir web yöneticisi yönergeleri dahil bazılarını ele aldık.

  • URL denetimi, URL’lerinizin Bing dizinli sürümünü taramaya veya Bing Web Yöneticisi yönergelerini izlememeye bağlı olarak olası dizin oluşturma sorunlarını algılamaya izin veren heyecan verici bir BETA özelliğidir.
  • Site Tarama, sitenizi tarayan ve Bing ve diğer arama motorlarında web sitenizin performansını artırmaya yardımcı olan yaygın teknik SEO sorunlarını kontrol eden isteğe bağlı bir site denetim aracıdır.
  • Robots.txt test cihazı, üretimde kullandığımız ayrıştırıcıyı kullanarak robots.txt dosyanızı kontrol etmenizi ve URL’lerinize istediğiniz gibi izin verildiğini veya izin verilmediğini doğrulamayı sağlar. Daha önceden bundan bahsetmiştik, buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yeni URL inceleme aracı. URL denetleme aracı, ele almadığımız ancak buradan ulaşılabilir. Bu araç, tarama veya Bing Web Yöneticisi yönergelerine uymama nedeniyle olası dizine ekleme sorunlarını saptamanıza olanak tanıyan, URL’lerinizin Bing dizinli sürümünü incelemenizi sağlar. Google URL inceleme aracına benzer, ancak BingBot’un gördüklerine karşı GoogleBot’un gördüklerine ilişkin bir görünüm sunar.

Geliştirilmiş veya güncellenmiş araçlar. Bing, Bing Web Yöneticisi Araçları’nın yeni sürümündeki araçların birkaçını da güncelledi. İşte liste:

  • Backlinkler, benzer siteler de dahil olmak üzere herhangi bir site için backlinkleri listeler.
  • Anahtar kelime araştırması ülkelere, dillere ve cihazlara göre filtrelemeye izin verir.
  • URL gönderme, metrikler ve geçmişle kullanıcı akışında gezinmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, WordPress eklentimiz aracılığıyla URL gönderimini kolaylaştırıyoruz, bu eklentiyi yükleyerek içeriğinizin otomatik ve hızlı bir şekilde dizine eklenmesini sağlıyoruz.
  • SEO raporları, sorunların gelişmiş bir sınıflandırmasını sunar.
  • Bir site eklemek ve doğrulamak, siteniz, Google Search Console veya Domain Connect aracılığıyla daha sorunsuz bir deneyim sunar.

Bing Web Yöneticisi Araçları API’sı. API ile şu anda hiçbir şey değişmiyor. Bing, “olduğu gibi devam et, böylece verilerini programlı olarak almak için kullanan kullanıcıların herhangi bir değişiklik yapması gerekmiyor” dedi.

Neden önemsiyoruz. Bing, bu yenilenmiş Web Yöneticisi Araçları ile SEO’lara, geliştiricilere, web yöneticilerine ve site sahiplerine yardımcı olmanın ciddi olduğunu gösterdi. Bu araç ücretsiz, kullanışlı ve Bing dizinleme, tarama ve sıralama ile ilgili sorunları ayıklamanıza yardımcı olacak tonlarca özelliğe sahiptir. Sitenizin Bing Search’teki performansı ve daha fazlası hakkında yeni bilgiler verir.

Bing Web Yöneticisi Araçları’ndaki sitelerinizi doğrulamanızı ve yeni sürümü gözden geçirmenizi önemle öneririz.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir