intagram-alışveriş-sekmesi

Instagram Bildirim Sekmesini Alışveriş Sekmesi ile Değiştiriyor

Instagram, navigasyon menüsünde belirli kullanıcılar için bildirim sekmesinin (kalp şeklinde bulunan) yerini alacak yeni bir “Mağaza” sekmesini test ediyor.

Instagram, global bir testin parçası olarak belirli kullanıcılar için bildirim sekmesini bir “Mağaza” sekmesi ile değiştiriyor.

Instagram’ın navigasyon menüsündeki geleneksel kalp simgesi bir alışveriş çantası simgesiyle değiştirilecek.

Yeni simgeye dokunmak kullanıcıları Mayıs ayında tanıtılan Instagram Mağazası bölümüne götürecektir.

Daha önce yalnızca ABD’de bulunuyordu, artık dünyanın dört bir yanındaki Instagram kullanıcıları Mağaza bölümüne erişebilecekler.

Instagram alışveriş, kullanıcıların uygulamadan ayrılmadan ürünlere göz atabilecekleri ve satın alabilecekleri bir yer haline gelecek.

Menüde özel bir sekme bulunmadan önce Instagram alışverişine Keşfet bölümünden erişilebiliyor. Bu, testin parçası olmayan kullanıcılar için burada kalmaya devam edecek.

Instagram Mağazasının Güncellenmiş Sürümü

Navigasyon menüsünden erişilebilen Instagram Mağazası sürümü önceki sürümden biraz farklı.

Bu sürümde, kullanıcılar yalnızca takip ettikleri markaların ürünlerini görecekler. Bunu bir kullanıcının zaten ilgilendiği markalardan kişisel olarak oluşturulmuş bir ürün feed’i gibi düşünebilirsiniz.

Keşfet sekmesinden erişilebilen Instagram Mağazasının diğer sürümü, daha geniş bir perakendeci ürün yelpazesinden ürünleri ortaya çıkarmak için tasarlanmış.

Ürünler, Güzellik, Giyim ve Aksesuar, Ev, Mücevher ve Saatler ve Seyahat gibi kategorilere göre filtrelenebiliyor.

Bazı ürünler doğrudan Instagram’dan satın alınabilirken, diğerlerinin satıcının web sitesinden satın alınması gerekiyor.

Instagram Mağaza’nın iki farklı sürümünü test etmenin amacı, özelliği gelecekte herkese yaymanın en iyi yolunu belirlemektir.

Bir Instagram sözcüsü TechCrunch’a şunları söylüyor:

“Bu, Mayıs ayında açıkladığımız Instagram Mağaza sekmesinin küçük bir küresel testi. Bu testi, bunu nasıl daha ileriye götürmeye karar verdiğimizi değerlendirmek için kullanacağız. ”

Testin bir parçası olanlar bildirim sekmesini Instagram uygulamasında başka bir yerde bulabilirler.

Bildirim Sekmesi Nerede?

Bildirim sekmesini Alışveriş sekmesi ile değiştiren kullanıcıların Bildirim bölümlerinin tamamen gitmediğinden emin olabilirsiniz.

Bu testin bir parçasıysanız artık ana özet akışının sağ üst köşesinde (doğrudan ileti simgesinin yanında) bildirim sekmesini bulabilirsiniz.

Merak etmeyin, Instagram’ın takipçi etkinliği bölümünü kalıcı olarak kaldırmanın başka bir tekrarı değil – bu, birçok insanın hala ağıt yaktığı bir hareket.

Bu testin etkinlik sekmesini hiçbir şekilde aşamalı olarak kaldırması amaçlanmamıştır. Bunun yerine, Instagram alışveriş bölümüne daha fazla kullanıcı çekmek isteniyor.

Her türden işletme, Instagram alışveriş bölümünde ürünleri ücretsiz olarak listeleyebilir, bu da ürünleri daha fazla kişinin önüne almanın harika bir yolu olacak.

Instagram’ın desteklenen pazarlarından birinde yer alan işletmeler için tek yapmanız gereken bir ürün kataloğu ve bir Instagram işletme sayfasıdır.

Bir işletmenin Instagram hesabının Facebook işletme sayfalarına da bağlanması gerekir.

İkisini birbirine bağlamak, Instagram işletme sayfasının Facebook’un katalog yöneticisine erişmesini sağlar.

Oradan, ürünler daha sonra Instagram alışverişinde görüntülenmeye uygun hale getirilebilir.

Daha fazla bilgi için Instagram alışverişi kurma konusunda Facebook’un kılavuzuna bakabilirsiniz.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir