google-web-story-amp

Daha Fazla Trafik için Google’ın Web Story Eklentisi

Google Web Hikayeleri, daha fazla trafik almanın yeni bir yolu. Google’ın resmi WordPress eklentisi tıklanmayı arttırıyor.

Google, yayıncıların Google’ın nispeten yeni Web Hikayelerinden faydalanmalarını sağlayan bir beta WordPress eklentisi duyurdu.

Web Story, Google arama, Google görseller, Discover ve Google App’in en üstünde yer almanın bir yolu olacak.

Google Web Hikayeleri Nedir?

Google Web Hikayeleri, Hızlandırılmış Mobil Sayfaların (AMP) yeni bir biçimidir. Küçük parçalar halinde tüketilmesi gereken içeriktir.

Web Hikayeleri’nin her sayfasında en fazla 10 kelime bulunur. Bir Web Hikayesi’nin önerilen boyutu dört ila 30 sayfa arasındadır.

Yayıncılar, bağlı kuruluş bağlantıları, Google Reklam Yöneticisi ve Google DV360 (Beta) ile Web Hikayelerinden para kazanabilecek.

Web Story, tek seferde içerik tüketmek isteyen mobil kullanıcılar tarafından kullanılacaktır. Google, tipik içerik tüketicisini bir metro veya öğle yemeği yiyen biri olarak tanımlar.

Google Web Story açık kaynak kodlu ve ücretsizdir.

Google Web Hikayeleri’nin Avantajları

Mobil kullanıcılar için çekici bir şekilde öne çıkarılabileceğinden yayıncılar web hikayesi biçimini benimser. Web Hikayeleri, önemli miktarda trafik elde etmenin yeni bir yolu olacaktır.

Kısa süre önce Google Haberler’de ve Google Uygulamasında Web Hikayeleri’ni görmeye başladık. Etkileşim halinde ve dikkat çekici gözüküyorlar.

WordPress Eklentisi

Google, yayıncıların Web Story biçimiyle daha fazla trafik elde etmelerine yardımcı olacak bir WordPress eklentisini duyurdu. WordPress eklentisi ve Web Story programı beta sürümünde.

Web Story WordPress eklentisinin son sürümü bu yaz 2020’nin sonlarında yayınlanacak. Eklentinin geçerli sürümünde animasyon ve sayfa eki desteği bulunmamakta. Son sürüm tüm özellikleri içerecek ve beta sürümden daha pürüzsüz olacaktır.

Web Story WordPress Eklentisini İndirmeli Misiniz?

Eklenti beta sürümündedir ve tüm özelliklere sahip değildir. İçinde hatalar olabilir. Bununla birlikte, eklentiyi tanımak ve tam özellikli eklenti kullanıma sunulduğunda hazır olmak için bir deneme sitesi oluşturmak yararlı olabilir.

WordPress Story Google Duyurusu
https://google.github.io/web-stories-wp/beta/

Google Web Story Genel Bakış
https://amp.dev/about/stories/

Google Web Story için Google Geliştirici Destek Sayfası
https://developers.google.com/search/docs/guides/enable-web-stories

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir