Google, Web Hikayesini Desteklemek için AMP Doğrulama Aracını Güncelliyor

Google, Web Hikayesini Desteklemek için AMP Doğrulama Aracını Güncelliyor

Google, AMP Doğrulama Aracı’nda bir güncelleme yapacağını duyurdu. Google, artık Web Story biçimini doğrulayacak.

AMP test araçlarını güncelledi. Yeni güncellenen araç artık bir sitenin geçerli bir Web Öyküsü biçimi içerip içermediğini test edebilecek.

Web Hikayesi Test Aracı

Google’ın Web Story doğrulayıcısı, yayıncıların web hikayelerinin geçerli olup olmadığını belirlemelerine yardımcı olur. Sorunların giderilmesinde yardımcı olmalıdır.

Web Story doğrulama aracı, AMP Doğrulama aracıyla aynı konumda bulunur.

Giriş, doğrulama, AMP ve Web Öyküsü için her iki AMP URL’sini de kabul eder. Bu, bir Web Öyküsünü doğrulamak için ayrı bir araca duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Web Story doğrulama aracının AMP doğrulama aracında bulunması, Web Story özelliğinin kendisinin AMP’nin bir alt kümesi olmasıdır. Başlangıçta AMP Hikayeleri olarak adlandırıldı.

Bu muhtemelen Web Hikayesi doğrulayıcısının ve AMP doğrulayıcısının neden aynı konumda olduğunu açıklar.

Web Hikayesi

Web Story, bir tür Hızlandırılmış Mobil Sayfa’dır (AMP). Site ziyaretçilerinin içerik tüketmesi için hızlı bir yol olması amaçlanmıştır.

Google bu çerez içeriği çağırır.

Web öykülerinin sınırlı miktarda metin içeriği vardır, kısa videolar içerebilir ve içeriğin ne hakkında olduğunu gösteren resimler de içerebilir.

Tipik bir kullanım senaryosu, metroda veya bekleme odasında olan ve içerikten kısmen dikkatini dağıtmak isteyen ancak uzun bir makale taahhüt etmeyen bir kişidir.

Bu yüzden çerezlenebilir içerik olarak adlandırılır, çünkü okuyucuyu uzun bir makaleye göndermeden bilgi aktarmak içindir.

Ancak bir okuyucu ilgilendiğinde daha fazlasını okumak için tıklayabilir.

Geleneksel İçeriğin Yerine Değil

Web hikayeleri, reklam kazancı oluştururken kullanıcılarla etkileşim kurmanın ek bir yoludur. Web makaleleri, geleneksel makale biçiminin yerine geçmektense, mevcut içerikten para kazanmanın ek bir yolu gibidir.

Web Story WordPress Eklentisi

Şu anda web hikayeleri oluşturmak için bir WordPress eklentisi var. Ancak eklenti Beta sürümündedir, bu nedenle eklentinin kendisinde eksikler olabileceğini akılda tutmak önemlidir.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir