google-görüntü-lisanslama

Google Search Console, Görüntü Lisansı

Artık görüntü lisansı işaretlemenizde Rich Results test aracında veya Search Console’da hata ayıklayabilirsiniz.

Google, hem Google Search Console raporlarına hem de Rich Results test aracına lisanslanabilir resim etiketi için resim lisansı meta verileri desteği ekledi. Google Twitter’da “Rich Results Test aracına ek olarak Search Console’da Görüntü Lisansı yapılandırılmış veriler için destek duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Görüntü Lisans meta verileri. Bu, Google Görseller’de görünen içerikle ilgili lisans bilgilerini görüntülemek için kullanabileceğiniz meta veriler ve şemadır. Lisanslanabilir görüntü etiketi aramada şöyle görünür:

Search Console geliştirme raporu. Bu işaretlemeyi kullanırsanız Search Console’daki Geliştirmeler raporlarına yeni bir bölüm eklenmiştir. Google bunu size yalnızca bu işaretlemeyi kullanırsanız gösterecektir. Yeni bölümün bazı hataları gösteren bir ekran görüntüsü:

Rich results test aracı. Google ayrıca, buradaki Rich Results test aracında desteklendiğini söyledi. Google’ın bu araçla ilgili güncellenmiş dokümantasyonu, zengin sonuçlar test aracı tarafından desteklenen 17 biçimlendirme seçeneğinden biri olduğunu söylüyor.

Neden önemsiyoruz. Artık görüntü lisans şeması ve işaretlemenizle Google Görsel Arama ile ilgili herhangi bir kodlama sorunu veya indeksleme ve hata ayıklama sorununu görüntüleyebilirsiniz.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir