Google-search-console-apilerini-güncelliyor

Google, Search Console API Altyapısını Güncelliyor

API geriye dönük olarak uyumludur ve şu anda kapsam veya işlevde herhangi bir değişiklik yoktur.

Google, Google Search Console için API’yi yükseltmek için çalıştığını duyurdu. Google, “API geriye dönük uyumludur ve şu anda kapsam veya işlevde herhangi bir değişiklik yoktur” demesine rağmen, bilmeniz gereken bazı değişiklikler var.

Değişiklikler. Google, bazılarının “bazı küçük değişiklikleri zaten fark etmiş olabileceğini, ancak genel olarak amacımız geçişi olabildiğince görünmez hale getirmekti” dedi. Ancak dikkat edilmesi gereken üç değişiklik şunlardır:

(1) Cloud Platform kontrol paneli: Google, Google Cloud Platform kontrol panelinde eski API kullanım raporunda bir düşüş ve yenisinde bir artış olduğunu görmeniz gereken bazı değişiklikler olduğunu söyledi. İşte bunun neye benzeyebileceğinin bir ekran görüntüsü:

(2) API anahtarı kısıtlama değişiklikleri: Daha önce API anahtarı kısıtlamaları belirlediyseniz, bunları bu güncellemeyle değiştirmeniz gerekebilir, dedi Google. Yine, daha önce bir API anahtarı kısıtlaması belirlediyseniz bu değişiklikleri yapmanız gerekir.

Bunu yaptıysanız yapmanız gerekenler:

API anahtarınızda etkin bir API kısıtlamanız olup olmadığını kontrol etmek için kimlik bilgileri sayfasındaki bu adımları uygulayın ve Search Console API’nin kısıtlanmadığından emin olun. API anahtarlarınız için bir API kısıtlaması eklediyseniz, 31 Ağustos’a kadar işlem yapmanız gerekecektir.

API çağrılarınızın yeni API altyapısına otomatik olarak taşınmasına izin vermek için, Google Search Console API’nin kısıtlanmadığından emin olmanız gerekir.

  • API kısıtlamalarınız “Anahtarı kısıtlama” olarak ayarlanmışsa, artık hazırsınız demektir.
  • API kısıtlamalarınız “Anahtarı kısıtla” olarak ayarlanmışsa, Search Console API aşağıdaki resimde gösterildiği gibi kontrol edilmelidir.

(3) Keşif belgesi değişiklikleri: Kullandığınız yazılım hizmeti veya oluşturduğunuz hizmet, API’yi üçüncü taraf bir API kitaplığı kullanarak sorguluyorsa veya Web Yöneticileri Keşif Belgesini doğrudan sorguluyorsa, yıl sonuna kadar güncellemeniz gerekecektir. , Google dedi. Google, Web Yöneticileri keşif belgesine desteği bırakacak. Google, “mevcut planının onu 31 Aralık 2020’ye kadar desteklemek olduğunu” söyledi, ancak önümüzdeki aylarda daha fazla “rehberlik” sunmayı vaat ediyor.

Neden önemsiyoruz. Dahili raporlama veya başka amaçlarla Google Search Console API kullanarak kendi yazılımınızı oluşturduysanız veya Search Console API kullanan bir yazılım hizmeti kullanıyorsanız, bu değişikliklerin farkında olmalısınız. Gerekli değişiklikleri yapabilmeleri için geliştirme ekibinize ve / veya yazılım hizmeti şirketinize ulaşarak onları bu değişikliği bildirmeniz gerekebilir.

Search Console API’yi kullanmayan diğer herkes için bu hikayeyi göz ardı edebilirsiniz.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara -> 0530 044 4806