Google My Business Girişleri Arama ve Haritalar'dan Düzenleyin

Google My Business: Girişleri Arama ve Haritalar’dan Düzenleyin

Google, işletmelerin Google Haritalar’da ve arama sonuçlarında görüntülenirken GMB listelerinde düzenlemeler yapmasına izin veriyor.

Bu değişiklik, işletmelerin Google My Business’a giriş yapmak zorunda kalmadan bilgilerini hızlı bir şekilde güncellemelerine olanak tanıyacak.

“İşletmenizin çevrimiçi varlığı söz konusu olduğunda, en iyi adımlarınızı öne çıkarmak önemlidir. Ve her ay İşletme Profillerinde yapılan 15 milyondan fazla düzenlemeyle, Google’daki işletme bilgilerinizin ilgi çekici ve güncel olması için hızlı bir şekilde değişiklik yapmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz – telefon numarası eklemekten COVID-19 güvenlik gereksinimlerini paylaşmaya kadar müşteriler.”

Profil bilgilerini güncellemenin yanı sıra, işletmeler Arama ve Haritalar’da aşağıdakilerin tümünü yapabilecek:

  • Gönderi oluştur
  • Yorumları yanıtlayın
  • Fotoğraf ekle

Google İşletme Girişlerini Arama ve Haritalar’dan Düzenleme

GBİ girişinizde arama sonuçlarından veya Haritalar’dan düzenlemeler yapmak için, öncelikle işletmenizi doğrulamak için kullandığınız Google hesabıyla oturum açtığınızdan emin olun.

Google Haritalar’da, profil yönetimi araçlarına erişmek için mobil uygulamanın sağ üst köşesindeki profil resminize dokunun ve “İşletme Profiliniz” i seçin.

Google Arama’da, değişiklik yapmaya başlamak için işletmenizi kolayca arayabilirsiniz.

Adını arayarak veya “işletmem” sorgusunu kullanarak işletmenizi arayabilirsiniz. Oradan profilinizi güncelleyebilirsiniz.

“Benim işim” komutu şu anda İngilizce olarak mevcuttur ve önümüzdeki aylarda diğer dillere genişletilecektir.

Diğer Yeni Google My Business Araçları

Bu güncellemeyle Google, Haritalar ve Arama’da daha fazla ücretsiz araç sunuyor.

Bu yeni araçlar, işletmelerin nasıl performans gösterdiklerini ve çevrimiçi varlıklarını nasıl daha da geliştirebileceklerini anlamalarına yardımcı olmak için tasarlandı.

İleride, işletmeler yeni müşteri etkileşimi içgörüleri içeren yenilenmiş bir performans sayfası görecekler.

Google, yeni performans sayfasının aylık olarak güncelleneceğini söylüyor, bu yüzden bu her gün kontrol edilmesi gereken bir şey değil.

Performans sayfasının daha da faydalı veriler sağlamak için önümüzdeki aylarda gelişmesi bekleniyor.

“Bu özelliklerin tümü, İşletme Profilinize bilgi ekleme, son müşteri incelemelerine yanıt verme veya işletmenize yardımcı olmak için Google Ads’ü kullanma gibi Google varlığınızı nasıl iyileştirebileceğiniz konusunda yararlı öneriler sunan, yükseltilmiş bir satıcı arayüzünde sunulacak. dikkat çekmek.”

Google, işletme bilgilerinin Google My Business web sitesi veya mobil uygulama aracılığıyla güncellenme biçiminde herhangi bir değişiklik olmadığını not ediyor.

İşletme sahipleri bu araçları her zaman olduğu gibi kullanmaya devam edebilir.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara -> 0530 044 4806