google-fotoğraflar-ile-trafik-oluşturuyor

Google, Görsel Arama ile Trafik Çekmenin Yeni Bir Yolunu Oluşturuyor

Google Görseller’de yapılan bir güncelleme, site sahiplerinin fotoğraflarıyla trafik çekmesi için yeni bir yol oluşturur.

Google, site sahiplerine trafik kazanmak için yeni bir fırsat sunan resim arama sonuçlarındaki fotoğraflara daha fazla bağlam ekliyor.

Bu hafta başlatıldığında, Google Görseller’deki yeni bir özellik, fotoğraflarda gösterilenlerle ilgili gerçekleri ortaya koyuyor.

Görüntüyle ilgili kişiler, yerler veya diğer şeylerle ilgili bilgiler Google’ın Bilgi Grafiğinden alınır ve tıklandığında fotoğrafların altında görüntülenir.

Daha Fazla İçerik = Daha Fazla Tıklama?

Google, bu güncellemenin arama yapanların konuları daha ayrıntılı keşfetmesine yardımcı olmayı amaçladığını söylüyor.

Arama yapanların konuları daha ayrıntılı bir şekilde keşfetme yollarından biri, görüntünün öne çıktığı web sayfasını ziyaret etmektir.

Eklenen bağlamın, resimlerin tıklanması daha cazip hale getirmesi muhtemeldir. Neredeyse Google, resim arama sonuçlarına meta açıklamalar ekledi.

Ancak, bununla aynı şey değil, çünkü altında görünen görüntüler ve gerçekler farklı kaynaklardan gelir.

Google Görseller’deki sonuçlar tüm web’deki sitelerden elde edilir, ancak her resim için ilgili bilgiler Bilgi Grafiğinden alınır.

Google tarafından paylaşılan örneklerde, ek bilgi başka bir kaynaktan alınırken resmin barındırıldığı web sitesinden nasıl geldiğini görebilirsiniz.

Bir yandan, site sahiplerine arama sonuçlarında resimlerinin altında görüntülenen bilgiler üzerinde çok az kontrol sağlar.

Öte yandan Google, arama yapanlara resim kaynağına daha fazla tıklama getirebilecek resimler hakkında daha fazla bilgi vermektedir.

Bu güncellemenin belki de en iyi yanı, site sahiplerinin işlem yapmasını gerektirmemesi. Google, resim arama snippet’lerinizi tek başına geliştirecek.

Başka Bir Trafik Fırsatı

İçeriğin Google’ın Bilgi Grafiğine dahil edileceği kadar şanslıysanız, artık bu bağlantıların arama sonuçlarında ortaya çıkması için daha fazla fırsat var.

Bazen göründüğünün aksine, Wikipedia, Google’ın Bilgi Grafiğindeki tek bilgi kaynağı değildir. Google, milyarlarca bilgiyi derlemek için web’deki yüzlerce siteden yararlanıyor.

Sonuçta, Bilgi Grafiğinde yaklaşık beş milyar arama hakkında 500 milyardan fazla gerçek var – hepsi Wikipedia’dan gelemez.

Resmi bir Google yardım sayfasında şunlar belirtildi:

“Bilgi Grafiğindeki gerçekler, gerçek bilgileri derleyen çeşitli kaynaklardan gelir. Herkese açık kaynaklara ek olarak, spor skorları, hisse senedi fiyatları ve hava durumu tahminleri gibi bilgileri sağlamak için verileri lisanslıyoruz.

Ayrıca, iddia ettikleri bilgi panellerinde değişiklik öneren kişiler de dahil olmak üzere, çeşitli bilgileri doğrudan içerik sahiplerinden alıyoruz. ”

Google’ın dediği gibi, site sahipleri bir bilgi paneli talep ederek Bilgi Grafiğine bilgi gönderebilecek.

Ancak bu, herkesin bir bilgi panelinde yer alan bir varlık olması ya da bir kişiyi temsil etmesi gerektiği için yapabileceği bir şey değildir.

Ancak bu, bir bilgi paneli talep etme fırsatı bulamayan ve henüz yapmayanlar için geri tepilemez bir fırsat olduğu için bahsetmeye değer buluyoruz.

Henüz yapmadıysanız, işletmenizin bilgi panelini talep etmek şarttır. Yerel işletmeler bu güncellemeden en iyi şekilde yararlanıyor.

Sizinki, fotoğraflarının web’de yayınlanmasını sağlayacak bir tür işletme ise, bu özellikle çalışabilir.

Daha sonra bir bağlantı ile Bilgi Grafiği bilgileriniz potansiyel olarak bu görüntülerin altında ortaya çıkacaktır.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir