google

Google, Alışveriş Yapanlar ve Markalar için Artan Görsel Seçenekler Ekledi

Akıllı Alışveriş, görüntülü reklamlar ve resim uzantılarının tümü, Covid döneminde alışverişi zenginleştirmek için yeni özelliklere bir göz atar.

Çevrimiçi alışveriş Covid sırasında (ve belki de ondan sonra) norm olmaya devam ettikçe, Google gerçeği çeşitli şekillerde benimsemiştir.

Google geçen hafta bu push için en son eklemeleri açıkladı: Resim Uzantıları, Akıllı Alışveriş kampanyalarındaki geliştirmeler ve görüntülü reklamlardaki görsellerde bazı yükseltmeler.

Yüzeyde iken, bu bir platform için rutin temizlik ve güncellemeler gibi görünebilir, bunlar Google’ın diğer platformlara göre nasıl hareket ettiğinin ilginç göstergeleridir.

Reklamverenlerin Facebook gibi alternatif platformlara yönelmelerinin sıklıkla belirtilen nedenlerinden biri, dönüşüm hunisi kullanıcılarının (yani, henüz bir şey aramayabilecek yeni potansiyel müşteriler) ve sağladığı zengin görsel seçeneklerin bulunmasının güçlü olmasıdır.

Bunun aksine, Google geçmişte dönüşüm hunisinin altına (yeniden pazarlama) veya satın alma yolculuğundaki kullanıcılara zaten bir şey aradıkları için büyük ölçüde güvenmiştir. Ayrıca, Amazon’un yıllardır egemen olduğu bir alan olan alışveriş ve karşılaştırma için daha zor ve daha emek yoğun hissettiler.

Bu küçük eklemeler, Google’ın bunları bildiği konusunda ipuçları veriyor. Geliştirilmiş görseller, daha fazla etkileşim ve alışveriş yapan kullanıcılar için kullanım kolaylığı, son birkaç yıldır fark edilen bu boşlukların kapatılmasına yardımcı olacak küçük adımlardır.

İşte hemen hemen hepsi şu anda mevcut olan özelliklerin ayrıntılı bir dökümü.

Resim Uzantıları Beta

Google’ın Discovery Campaign türlerinin sevilen bölümlerinden biri görsel öğedir.

Google’ın arama platformu özellikleri, perakendecilerin aramalara dayalı reklam göstermesi için daha önce iki temel işlev olmuştur: arama (metin reklamlar) ve Alışveriş (görsel). Birçok reklamveren, Discovery kampanya özelliğinin karışımını beğendi, çünkü metin ve görsel kısmı karıştırıyor, ancak satın alma işlemlerine dayanmıyor.

Şimdi bir Image Extensions beta programı var. Özellikle arama ağı reklamları için kullanılabilir ve perakendecilerin metne eşlik etmek için seçtikleri fotoğrafı eklemelerini sağlar veya Google makine öğrenmeleri yoluyla otomatik olarak bir fotoğraf seçebilir. Resim Uzantıları için uygun hesaplar, Uzantılar alanına gittiklerinde hesaplarında bildirimi görür.

 

Akıllı Alışveriş Gelişiyor

Akıllı Alışveriş ayrıca bilgilendirme oyununu ve genel varlığını da artırıyor.

Bu otomatik Akıllı Alışveriş kampanyaları artık hızlı gönderim veya ücretsiz gönderim gibi şeyler için ek açıklamalar gösterebilecek ve tüketicilere reklamda ek bilgiler sunabilecek:

Bu yılın ilerleyen saatlerinde Google, alışveriş deneyiminde dinamik olarak oluşturulmuş atlıkarıncaların olacağını da kaydetti:

Ayrıca, görüntülü reklamlara video içeriği ekleme olanağı da olacaktır:

Google, artık Akıllı Alışveriş’teki yeni müşteriler için teklif vermeyi de sağlıyor. Ayar, “Yeni müşteri edinme” onay kutusunu ve bu dönüşüme göre yeni bir kullanıcıya değer atama özelliğini içeren Dönüşüm Hedefleri özelliğinin bir parçasıdır.

 

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir