google-alisveris-reklamlari-ucretsiz

Google Alışveriş Reklamları Ücretsiz Oluyor

Google, reklamları alışveriş sekmesinde zaten ücretsiz hale getirdikten sonra alışveriş reklamlarını ana arama sonuçları kümesinde gösterilmesini de ücretsiz hale getiriyor.

Google, perakendecilerin ABD arama sonuçlarında, bu yazdan itibaren bilgi panellerinde gösterilecek ücretsiz alışveriş reklamları yayınlamasına izin verecek.

Bu hareket, Google’ın “Alışveriş” sekmesinde alışveriş reklamlarını ücretsiz hale getirmesinden sadece iki ay sonra gerçekleşmiş olacak. Hep birlikte bu, perakendecilere sunulan birçok ücretsiz promosyonu inceleyeceğiz.

Çevrimiçi alışverişteki çarpıcı artıştan sonra Google, tüketicileri ihtiyaçları için en iyi satıcılarla birleştirmenin “çok önemli” hale geldiğini söylüyor.

Google’ın perakendeciler için ücretsiz reklamcılık seçeneklerini genişletme kararına ilham veren de bu olaylar olmuş.

“Çevrimiçi alışveriş yaparken doğru ürünü, en çok satanı veya en iyi fiyatı bulmak zor olabilir. İnsanlar genellikle birçok seçeneğe sahip, ancak hepsinin farkında değiller veya bunlara erişmenin kolay bir yolu yok. Birçok tüccar için dijital ortamda müşterilerle bağlantı kurmak hala nispeten yeni bir zorluk. ”

Google, Alışveriş sekmesindeki ücretsiz reklamların şu ana kadar satıcılar için büyük bir başarı olduğunu belirtti.

Bilgi Panellerinde Ücretsiz Google Alışveriş Reklamları

Google’ın ana arama sonuçlarındaki ücretsiz ürün listelemeleri, başlangıçta belirli öğeler için satın alma seçeneklerini gösteren bilgi panellerinde görünecek.

Aşağıda, belirli bir çaydanlık modelini aramanın bir örneği verilmiştir:

“Mağazalar” başlığı altında görünen girişlerin tümü Google Alışveriş reklamlarıdır.

Kullanıcılar daha fazla mağaza görüntüleme seçeneği için bilgi panelini aşağı kaydırarak çeşitli perakendecilere reklamlarını yayınlama fırsatı sunuyor.

Bu reklamlar bu yazdan itibaren ücretsiz olacak. Google kesin bir tarih belirtmedi, ancak neredeyse Temmuz ayında olduğumuzu düşünürsek, ücretsiz alışveriş reklamlarına geçiş yakında gerçekleşecek.

Ücretsiz girişler önce mobilde, ardından masaüstünde görülecek. Ama tüm bu değişiklik yalnızca ABD’deki arama sonuçlarını etkileyecek.

Google’ın Ücretsiz Reklamlarının Başarılı Olduğu Kanıtlandı

Google’ın arama sonuçlarındaki ücretsiz reklamların satıcılar için faydalı olması şaşırtıcı değil.

Alışveriş sekmesindeki ücretsiz reklamlar, müşteriler ve satıcılar arasındaki etkileşimi önemli ölçüde arttırıyor; reklam tıklamaları ve gösterimlerinde de önemli bir artış gözlenmekte.

Google’a göre, bu reklamlardan oluşturulan işletme miktarı, yıllık satışlarda milyarlarca dolar kazanmanıza yardımcı olacak.

Bununla birlikte, şimdi bu ücretsiz alışveriş reklamlarının Google’ın ana arama sonuçlarına sunulduğunda etkisi hakkında kafanızda bir fikir oluşabilir.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir