E-Bebek hacklendi iddialarına E-bebek’ten cevap geldi. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret web sitelerinden biri olan E-bebek hakkında gündemi sarsacak bir iddia ortaya atıldı. E-ticaret sektöründe önde gelen isimlerden biri olan şirketin web sitesi, iddialara göre 5 Temmuz tarihinde hackerlar tarafından siber saldırıya uğradı ve veri tabanı dahil tüm sistemleri şifrelendi.

Web sitelerine girildiğinde “bakımdayız” uyarısı verilmesiyle iddialar güçlenirken, şirket bu iddialara Twitter hesaplarından attıkları “Bazı güncellemeler yapıyoruz” mesajı ile yanıt verdi.

Bunun üzerinde bazı sosyal medya hesapları üzerinden sitenin hacklendiği ve bu nedenle işlem yapılamadığı iddiaları ortaya atıldı.

İddialar sonrasında hem e-bebek’in internet adresinden hem de resmi sosyal medya hesaplarından yanıt verildi.

SİBER SALDIRIYA UĞRADIK

“5 Temmuz 2020 Pazar günü sabah 03:19 itibariyle ebebek.com web sitesi ve ebebek mobil uygulaması erişiminde yaşanan problemleri ve yaşanan süreci herzamanki açıklığımızla kamuoyuna arz ederiz. Söz konusu erişim aksaklıkları, sistemlerimizin size hizmet vermesini engellemesi amaçlı dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği uluslararası bir siber saldırı ile ilgilidir. Üzüntü ile belirtmek isteriz ki bu servis engelleme girişimi bu kez “ebebek” markasına yönelik yapılmıştır.”

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir