4 Basit Adımda Blog Açarak Para Kazanmak

Blog açmak kuşkusuz en güzel ve eğlenceli para kazanma yollarından birisidir. Blog yazarak hem insanların bilgilenmelerini sağlayabilir hem de iyi miktarlarda para kazanılabilir. Blog açmak için öncelikle konu seçimi yani blog sitesinin ağırlıklı olarak hangi alanda bilgi sağlayacağının doğru belirlenmesi, sitenin sahip olduğu tasarım ve zengin içeriğe sahip bir blog olması ve son olarak sitenin tanıtımına önem verilmesidir. Bu yazıda, blog yazarak para kazanmak isteyenlere dört farklı başlık altında açıklamalar yapılacaktır.

1️⃣ İlginç Blog Konuları Belirleme

Blog açacak birisi ilk olarak blog sitesinin okunmasını sağlayacak yöntemleri bulmalıdır. Bunun için yapılması gereken şey ilginç olarak bilinen konularda yazılar yazılmasıdır. Konuların diğer blog sitelerinden farklı olması onu öne çıkarır ve tıklanma oranı artmış olur.

İnternet üzerinde onlarca blog sitesi var ve blog sitesiyle fark yaratmak isteyen birisi insanların seçimlerini, hobilerini, zevklerini de bilmelidir. Bu sayede, toplumun ne okuduğunu bilen bir yazar yazılarını da buna göre yazar ve ona göre görsel materyallerle destekler.

Örnek olarak, moda konusunda yazı yazan bir blog yazarı hem Türkiye hem Dünya modasını ve en yeni trendleri yakından takip etmelidir. Mümkünse yabancı dergi ve markalara atıf yaparak en güncel moda konularını okuyuculara aktarmalıdır. Bu da blog yazarını farklı bir kulvara taşıyacak bir unsur olacaktır.

Moda konusunda özellikle kadın okuyuculara yönelik yazılar yazılmalı, yazılar bilgilendirici ve kişiye has bir üslupla ifade edilmelidir. Bu sayede okuyucu kitlesi genişleyecek ve sitenin ziyaretçi sayısı önemli oranda artacaktır.

2️⃣ Zengin İçeriğe Sahip Bir Site Oluşturma

Blog yazarı olan bir kişi sitesini farklı seçeneklerle donatmalıdır. Siteye giriş yapan birisi farklı alternatifleri görmek ister. Örnek olarak, seyahat deneyimlerini anlatan birisi yazılarını birkaç ülkeyle sınırlandırmamalıdır. Yazılacak blog sitesinde muhakkak farklı ülke ve şehirlere dair bilgiler verilmelidir.

Bu açıdan, seyahat konusunda blog yazan birisinin farklı ülkelerin kültürlerini, tarihlerini, mutfaklarını ayrı başlıklar altında detaylarıyla anlatmalıdır. Yazılar mutlaka görsellerle desteklenmelidir. Kişi blog yazılarını oluştururken kendi çektiği fotoğrafları kullanmalı, internet üzerinden temin edilen fotoğraflar blogta yer almamalıdır. Böylece sitede özgünlük sağlanmış olacak ve daha kaliteli bir içerik oluşturulmuş olacaktır.

3️⃣ Site Tasarımının İlgi Çekici Olması

Blog sahibi bir yazarın dikkat etmesi gereken üçüncü unsur olarak sitenin farklı bir tasarımının olmasıdır. Sitedeki yazıların puntosundan, kullanılan eğlenceli dile, görsellerden, sekmelerin yerine kadar ilgi çekici ayrıntılar blog sitesi için çok önemli unsurlardır. Sitede kullanılan renkler özellikle genç okurların ilgisini çeker ve sitenin farklı bir görünümü olduğu konusunda insanlar arasında bir kanaat oluşur.

4️⃣ Sitenin Reklamını Etkin Bir Şekilde Yapmak

Birçok kişi zamanını internet üzerinde geçiriyor ve sosyal medya bunun en güzel örneği olarak ortaya çıkıyor. Sosyal medyayı kullanmak suretiyle yapılacak reklamlar sitenin bilinir olmasına katkı sağlayacaktır. Sosyal medya üzerinden yapılacak tanıtımlar yoluyla blog sitenizi diğer insanlara önerebilirsiniz. Sosyal medya bilginin hızla yayıldığı bir mecra olarak tanıtım konusunda da çok önemli bir araçtır.

Sosyal medya üzerinden tanıtım yapan bir firma, bir web sitesi kolaylıkla müşteri kitlesi yaratabilir ve markasını tanıtırken, blog yazarı da bu yolla önemli bir yol kat eder. Bu açıdan blog yazan bir kişi sitesine ilginç konular belirlemeli, farklı bir tasarım oluşturmalı, içerikle tasarımı buluşturmalı ve son olarak başarılı bir reklam politikası oluşturmalıdır. Bu sayede sitenin okunma oranı çok artacaktır.

0 0 oyla
Değerlendirme
Tartışmaya Katıl
Abone Ol
Bildir
guest

5 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Hadislerle Yaşa
Ziyaretçi
2 yıl önce

Blog yazarlığı yazıda da kastedildiği gibi birden çok yeterlilik gerektiriyor. Tavsiyeler kulak asılası, başarılar.

mavioje
Ziyaretçi
2 yıl önce

Blog yazarlığı her ne kadar zor olsa da gerçekten keyif verici bir durum

faik küçük
Ziyaretçi
2 yıl önce

Merhaba Sitenizi sürekli takip etmekteyim. yazılarınız benim gibi orta seviye yazılım bilgisi olan kişi gayet net anlamaktadır.

Aslankaya Döküm
Ziyaretçi
Aslankaya Döküm
1 yıl önce

Gayet açıklayıcı anlatım olmuş paylaşım için teşekkür ederim.

Evissa
Ziyaretçi
Evissa
1 yıl önce

Tamda işime yarayacak bir bilgi çok teşekkür ederim

Konu Başlıkları
İlgili İçerikler
Sohbeti Başlat
1
👋🏻 Canlı destek için tıkla!
Scan the code
Merhaba, canlı destek aktif 👋
Yardımcı olabileceğimiz herhangi bir şey varsa yazabilirsiniz.