Haberler

Bing, Webmaster Yönergeleri’ni Güncelliyor

Bing, Bing Webmaster Yönergeleri’ni büyük ölçüde güncelledi. Yeni güncellenen yönergeler aşağıdakileri içeren birden çok bölüme ayrılmıştır:

  • Bing sitenizi nasıl bulur ve dizine ekler
  • Bing’in sayfalarınızı anlamasına yardımcı olursunuz
  • Bing içeriğinizi nasıl sıralar?
  • İstismar ve kaçınılması gereken şeylere örnekler

Bing en son yönergelerini güncellediğinden beri bir süre geçti. Bing ilk olarak webmaster yönergelerini 2012’de yayınlamıştı. Bu ekran yakalamada bu yönergeleri burada arşivledik.

Neden güncellemeliyiz. Bing, Bing Webmaster Yönergeleri’ni yıllar içinde yaptığı çeşitli güncellemeleri içerecek şekilde güncelledi. Bu, Bing’in arama spam’lerini nasıl yönettiğinin yanı sıra Bing’in web sayfalarını nasıl taradığı, dizine eklediğini, sıraladığını güncellemelerini de içeriyor.

URL gönderme API’sı, rel=”sponsored” ve rel=”ugc” desteği, Bing’in JavaScript’i, her daim BingBot’u ve çok daha fazlasını nasıl endekslediği hakkında güncellenmiş bilgiler bu yönergede ele alınmış.

“Bing’in içeriği nasıl keşfettiğini, taradığını, dizine eklediğini ve sıraladığını anlatan küresel Bing Webmaster Yönergeleri’ni modernleştirme ve yenileme zamanı gelmişti.”

-Fabrice Canel

“Fabrice ve ben sektördeki etkinliklerde konuşurken, Bing’in Webmaster Yönergeleri’nin özellikleri ve Bing’in Webmaster Araçları’nı yenilediğimizden keşiften, sıralamaya kadar sıralamaların nasıl değiştiği hakkında birçok ayrıntılı soru alıyoruz. Tarama, dizine ekleme, sıralama ve kalite hakkındaki en son güncellemeleri dahil ederken, anlaşılmasını kolaylaştırmak için tüm yönergeleri yenilemeye karar verdik. ”

-Christi Olson

Neden önemsiyoruz. Genellikle, arama motoru yönergeleri, arama motorunun içeriği nasıl taradığı, dizine eklediği ve sıraladığı temel prensipler olarak işlev görür. Arama motorunun nasıl çalıştığını anlamak için bu yönergeleri okuduğunuzdan ve sitenizin arama motoru tarafından cezalandırılmasına yol açacak adımlar atmadığınızdan emin olmak istersiniz.

Yeni Bing webmaster yönergesini buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kaynak
Search EnginelandBing

Egemen Kaya

2012 yılından beri web siteleri yapıyorum. Uzmanlık alanlarımı; penetrasyon testleri, exploiting, backlink ve Alexa değer optimizasyonu olarak sıralayabilirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı