bing-robot-txt-aracı

Bing Web Yöneticisine Yeni Robot.txt Aracı

Bing, yeni Bing Web Yöneticisi Araçları’na yeni bir özellik ekledi: bir robots.txt test cihazı. Bu, Bing’in 2009’dan önce araçta sahip olduğu, ancak son on yıl boyunca desteklemeyi bıraktığı bir özellik. Şimdi geri döndü ve daha iyi bir şekilde çalışıyor.

Nereden erişebilirim? Yeni robots.txt test cihazına yeni Bing Web Yöneticisi araçlarından erişebilirsiniz. Oradan BingBot’un URL’yi nasıl getireceğini görmek için bir URL girebilirsiniz.

Nasıl görünüyor? Aşağıda aracın ekran görüntüsü verilmiştir. Bir URL girin, BingBot ve Bing’in Reklam botu ile test edin ve robots.txt dosyasının HTTP’den HTTPS’ye ne kadar farklı olduğunu görün:

Daha fazla detay. Bing yardım belgesi, bu “Robots.txt Test Aracı’nın Web Yöneticilerinin robots.txt dosyalarını analiz etmelerine ve Bing ve diğer robotlar tarafından en iyi şekilde taranmalarını engelleyecek sorunları vurgulamalarına yardımcı olduğunu” söylüyor.

Bing ekibinden Fabrice Canal bize “Eski robots.txt test cihazımızı dirilttik ve geliştirdik” dedi. Canal, bunun yıllar önce şirketin hayata döndürdüğü ve daha iyi hale getirdiği bir özellik olduğunu açıkladı.

Google’ın da benzer bir aracı var, buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Neden önemsiyoruz. Artık BingBot’un içeriğinizi nasıl gördüğünü görebilirsiniz. Bing ile bir dizin oluşturma veya sıralama sorununu gidermeniz gerekiyorsa, Bing’in sayfalarınıza nasıl erişebileceğini görmek için bu araç setinize ekleyebileceğiniz araçlardan biridir.

Bilgiyi Yayın
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir